Home » Koukni, co děláme » Výstava Manolo Blahníka

Výstava Manolo Blahníka

11. září 2017 navštívila třída 1NSA v rámci projektového týdne v Muzeu Kampa unikátní výstavu návrhů exkluzívní dámské obuvi The Art of Shoes světoznámého designera česko-španělského původu Manolo Blahníka, který se ve své tvorbě dává inspirovat architekturou (Guggenheimovým muzeem, architekty jako např. Otto Hoffmann, Zaha Hadid), malíři (Goya, Zurbarán, Picaso, Mondrian, Matisse, Malevič aj.), sochaři, přírodou a často i slavnými ženami z historie i literatury (Kateřinou Velikou, Marií Antoinettou, Annou Kareninou aj.). Používá přitom mnohdy i velice drahých materiálů – diamantů, perel, pravého korálu, osmanského hedvábí, Swarovského bižuterie, ale i korálků z české Preciosy. Říká, že řemeslo je základ veškerého umění, a proto svou navrženou obuv osobně sám nejdříve zhotoví, než ji předá svým pracovníkům v italských dílnách k ruční výrobě v malých seriích.
Vzhledem k oblibě Prahy Manolo Blahníkem bylo naše hlavní město poctěno touto putovní výstavou jako třetí na světě. Přesunula se k nám z Milána a petrohradské Ermitáže a po 12.11. putuje do Madridu a Toronta.
Na výstavě při komentované prohlídce jsme viděli, jak se různé druhy umění a řemesla mohou navzájem prolínat a jak studium různých uměleckých směrů a tradičního umění v různých zemích světa může řemeslníkům poskytovat obrovské inspirační zdroje.
Výstava byla velmi zajímavá a pro mnohé z nás i velkým zážitkem.

  

Zřizovatel školy

Naši partneři