Home » Koukni, co děláme » Schola Pragensis 2017

Schola Pragensis 2017

Ve dnech 23. až 25. listopadu proběhl letos již 21. ročník veletrhu středních škol Schola Pragensis, tradičně pořádaného v Kongresovém centru na Vyšehradě.
Této akce, která pomáhá mladým lidem zvolit si tu správnou střední školu, se naše škola pochopitelně nemohla nezúčastnit. Společně s 448 dalšími školami jsme tedy měli možnost postavit vlastní stánek a začít vesele prezentovat naši práci.
Pro větší názornost byla z dílen dovezena i hoblice, aby měla mládež možnost si obrábění dřeva vyzkoušet na přířezu lipové fošny. Prostory kongresového centra bohužel neumožňují i demonstraci kovářské činnosti, na výheň tam zkrátka nejsou vhodné podmínky.
Naši žáci a učitelé u stánku vysvětlovali zájemcům, co všechno se u nás ve škole mohou naučit a zodpovídali jejich dotazy.
Akce měla příjemnou atmosféru, zájem o náš stánek a prezentaci školy byl opět značný, a podle nás zúčastněných studentů je i tato akce oboustranně smysluplná a přínosná.
 
Zprávu napsali studenti maturitního oboru, třídy 3UZD:        Tereza Gratiasová, František Wagner

Zřizovatel školy

Naši partneři