Home » Koukni, co děláme » Lyžák na Ramzové 25. 2. – 2. 3.

Lyžák na Ramzové 25. 2. – 2. 3.

Lyžařský výcvik byl skvělý!

Jako každoročně jeli žáci naší školy lyžovat na Ramzovou v Jeseníkách. 23 lyžařů a 12 snowboardistů si navzdory krutým mrazům užívalo (průměrná teplota se pohybovala okolo mínus sedmnácti stupňů, naměřeno bylo i mínus dvacet tři stupňů během lyžování). Nejenže jsme měli bezvadné ubytování přímo na kopci, ale také výborné snídaně, obědy i večeře, zahrnující šunčičku, řízečky, vepřo knedlo zelo, borůvkové knedlíky i velké kotle s horkým čajem.

Vyhřáté lyžáky nám pomohly zvládnout celodenní řádění na sněhu. Sjezdovky byly víceméně upravené, tak jak to jen v daných přírodních podmínkách šlo a velikým bonusem bylo, že jsme svahy měli téměř pro sebe! Jen pár polských lyžařů a českých rodinek se nám motalo pod lyže J

Naši žáci prokázali tělesnou zdatnost a lyžařské i snowboardistické schopnosti. Největší odvahu prokázali při odpoledním výstupu na Šerák v mraze mínus sedmnácti stupňů přírodním terénem a tedy hlubokým neprošlapaným sněhem. Odměnou za celodenní úsilí pak byly večerní hry se sladkými odměnami. I zde, ale žáci museli projevit fyzickou sílu, obratnost, důvtip a především humor.

Závěrem toho všeho byly pravé lyžařské i snowboardistické závody. Ze dvou měřených kol ve slalomu vzešli vítězové – lyžař Jan Manhart a snowboardista Filip Kaur.

Zřizovatel školy

Naši partneři