Home » Koukni, co děláme » Řemeslo živě 2018

Řemeslo živě 2018

Událost „Řemeslo živě 2018“, kterou jsme dne 21. 2. 2018 s třídou 1NSA navštívili, zaplnila celé historické prostory Novoměstské radnice. Představeno nám bylo několik řemeslných workshopů, na kterých jsme si sami mohli vyzkoušet práci se dřevem, železem a dalšími materiály. Také nám byla poskytnuta ukázka vybrušování skla, práce se dřevem a mnoho dalších.

Pořádající organizace spolupracuje s pražskými řemeslnými školami, včetně té naší, a nabízí pohled do světa řemesel absolventům základních škol, ale i maturantům a všem zájemcům o řemesla. Studenti ze škol působících na přehlídce „Řemeslo živě“ se o návštěvníky starali s velkou péčí a i nás osobně se snažili co nejvíce zasvětit tak, abychom všemu porozuměli.

Na workshopu uměleckého kováře jsme si mohli s asistencí studenta naší školy vyrobit např. hřebík. U dalších řemesel jsme si mohli vyzkoušet např. práci s keramikou a zblízka nahlédnout do světa řemesel s uměleckou estetickou funkcí.

Akce předčila naše očekávání a opouštíme ji s pocitem nově nabytých znalostí o nabídce řemesel, která nám byla představena.

Za třídu 1NSA napsali: Julie Budařová, Herbert Schiller.

Zřizovatel školy

Naši partneři