Home » Koukni, co děláme » Výstava Czech design week

Rychlé odkazy

Galerie PLOT

Výtvarné práce žáků a studentů
Výtvarné práce žáků a studentů

Galerie Zlaté ruce

Řemeslné práce žáků a studentů

Výstava Czech design week

Dne 28. 11. 2018 jsme se byli podívat s paní učitelkou Šandorovou na mezinárodní výstavu designu – Czech design week v kongresovém centru na Vyšehradě.
Na výstavě jsme byli během vyučovaní, v hodinách výtvarné výchovy. Jako umělci jsme měli možnost nahlédnout pod pokličku úžasně zpracovaných děl z různých řemeslných oborů. Např. sklářství, nábytkářství, šperkařství apod…
Nejvíce námětů, které jsme mohli spatřit, byly hlavně vázy, nábytek a hodiny. Nábytek na první pohled vypadal, že se pod námi propadne, ale nakonec byl pohodlný v moderním stylu. Každá váza se lišila svým originálním zpracováním a materiálem. Některé byly pokroucené, jako by se roztékaly, jiné byly vyšperkované.
Jelikož nám zbylo ještě trochu času, navštívili jsme výstavu plakátů na Václavském náměstí. Na výstavě bylo mnoho typů plakátů, které se nám momentálně hodí jako inspirace k výuce.
Výstavy se nám líbily. Hodně věcí nás inspirovalo do výtvarné výchovy a monumentální malby. Už jenom stylem, kterým byly zpracované, materiálem a skvělým dojmem. Byli jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit této akce.
Zpracovali: Lenka Pauschová a Linda Merabetová
Fotky: Adam Frajer
Třída: 1.NSA

Bleskovka

Doplňkové a opravné zkoušky srpen – ZDE

Zřizovatel školy

PRAHA

Naši partneři

IVP
Ja Czech
Ja Czech
DAYWORK
LESY PRAHA
KIELCE