Home » Koukni, co děláme » Zpráva o cestě do Říma

Rychlé odkazy

Galerie PLOT

Výtvarné práce žáků a studentů
Výtvarné práce žáků a studentů

Galerie Zlaté ruce

Řemeslné práce žáků a studentů

Zpráva o cestě do Říma

V týdnu od 25. 3. 2019 do 30. 3. 2019 se žáci naší školy vydali na cestu za uměním do Říma. Cesta byla naplánována spřátelenou školou v Třebíči. Vedoucí zájezdu připravili exkluzivní program. Ten zahrnoval hlavní památky turisty často navštěvované a neopomenutelné: pokud jedete do Říma, nemůžete nenavštívit Koloseum, Pantheon, Piazzu Navonu, Fontánu de Trevi, Kapitol, Andělský hrad, Forum Romanum, Vatikán s Chrámem sv. Petra, Vatikánská muzea a samozřejmě Sixtinskou kapli.
My jsme měli v programu tentokrát možnost navíc navštívit i další perly umění, jako např. univerzitní kostel St. Ivo Sapienza od Francesca Borrominiho, nejuznávanějšího architekta baroka, samotnými Římany nazývaného Maestro Magna. Navštívili jsme dále baziliku v Lateránu, jejíž historie sahá až do roku 314, kdy ji nechal postavit císař Konstantin Veliký. Kostel sv. Klimenta, ve kterém je pochován Cyril, je postavený na zbytcích svatyně boha Mithry ze 2. století. V bazilice sv. Petra v řetězech jsme obdivovali sochu Mojžíše, v jehož tváři spatřujeme autoportrét samotného Michelangela Buonarroti. Vstoupili jsme do kostela St. Maria della Vittoria s geniálním sousoším Vidění svaté Terezie od Lorenza Berniniho, které inspirovalo mistra Brauna v sousoší Sen svaté Luitgardy pro náš Karlův most.
Další perla, ke které jsme cestovali kousek od Říma do městečka Tivoli, je rozsáhlý komplex lázní, kašen, vodních ploch, soch inspirovaných řeckým sochařstvím, atd. -Hadrianova vila.
Žáci si zpracováváním pracovních listů doplňovali a ověřovali získané vědomosti. Ti nejlepší dostali sladké i věcné odměny.
Nakonec naší cesty bohaté na zážitky jsme se už těšili domů. Snad je to souznění s Janem Werichem, který řekl: ,, Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, cestuje přes všechny dálky, hlavně k sobě samému.“

Bleskovka

Doplňkové a opravné zkoušky srpen – ZDE

Zřizovatel školy

PRAHA

Naši partneři

IVP
Ja Czech
Ja Czech
DAYWORK
LESY PRAHA
KIELCE