Home » Koukni, co děláme » Czech Press Photo

Czech Press Photo

Dne 29.11 2017 navštívila celá naše třída 1NSA prestižní výstavu Czech Press Photo. Výstava byla velice zajímavá, což potvrzuje i fakt, že opravdu zaujala také žáky z neuměleckého oboru – podnikání.
Czech Press Photo je soutěž a následná výstava české zpravodajské fotografie, obdoba celosvětové soutěže World Press Photo. Czech Press Photo podporuje zájem o fotožurnalismus jako prostředek mezilidského poznání a porozumění.
V tomto roce přišlo pár novinek a poprvé se do soutěže mohli zapojit také fotografie focené mobilním zařízením. Shodou okolností byla vítězná fotografie Martina Bandžáka (Hizballáh, oslavy vítězství nad Izraelem) focená právě mobilním telefonem.
Výstava nás zaujala nejen estetickou kvalitou fotografií, ale především silným obsahem. Na fotografiích jsme mohli vidět drsný život z jiných koutů světa, různé zvyky (např. skarifikace na půlročním dítěti) které nám mohou připadat až drastické a nelidské. Ale také fotografie vyvolávající hezké pocity, fotografie z přírody a zvířecí říše, které bychom v naší zemi neměli možnost spatřit.
Co říci na závěr? Czech Press Photo je prestižní výstava, kterou byste si neměli nechat ujít a to ani v případě, že se o fotografování nezajímáte.

Za třídu 1NSA zprávu napsali: Veronika Zítková, Filip Černý

Zřizovatel školy

Naši partneři