Home » Školní akce

Rychlé odkazy

Galerie PLOT

Výtvarné práce žáků a studentů
Výtvarné práce žáků a studentů

Galerie Zlaté ruce

Řemeslné práce žáků a studentů

Školní akce

Zahájení školního roku

Připravujeme vše na zahájení školního roku, sádrové odlitky jsou již zrestaurované a připravené jako předlohy do hodin výtvarných předmětů. Těšíme se na všechny studenty … Více informací.

Depozitář Národního muzea

Pracovní prázdniny v depozitáři Národního muzea. Voškaři jsou aktivní i o prázdninách, studentky prvního ročníku Nela Mužíková a Barbora Ottová tráví část léta se svou učitelkou O. Tlapákovou v depozitáři Národního muzea, jsou zde zapojeny do dobrovolnického programu. Mohly tak nahlédnout do prostor, kam se běžný člověk nedostane … Více informací.

Kurzy grafiky a malby Pod Táborem

Již čtvrtým rokem běží kurzy grafiky a malby Pod Táborem. Každoročně se snažíme o prezentaci směrem k veřejnosti, abychom ukázali svá díla a nové nápady. Letošní kurz byl zakončen prací na téma „Andělé jsou v nás“ … Více informací.

Horké červnové dny ve znamení jachtingu

Předposlední červnový týden patřil tradičně jachtingu. Pod vedením zkušeného učitele p. Stránského vyrazila posádka studentů na přehradu Orlík s jediným cílem – pokořit tamní živly. Celá akce se vydařila, ač počasí a povětrnostní podmínky ne vždy stály stoprocentně na naší straně … Více informací.

„Rozděleno!“

Název výstavy v ČNB, na které jsme se byli podívat, koresponduje se závěrem školního roku: hodnocení žáků 1NSB z ekonomických předmětů za 1. ročník je ROZDĚLENO! … Více Informací.

Od Mikuláše k Mikuláši

od sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí, přes Karlovu ulici, u Vlašské kaple, ke kostelům u Karlova mostu – sv. Salvator a sv. František Serafinský. Jedinečná šance porovnávat různé architektonické přístupy v jedné etapě … Více informací.

Předávání diplomů VOŠ

Předávání diplomů VOŠ restaurování dřeva a nábytku, červen 2023, barokní knihovna Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy elektrotechnické Františka Křižíka, Praha 1, Na Příkopě 16 … Více informací.

A je hotovo!!!

Studenti 3. ročníku VOŠ oboru restaurování dřeva úspěšně zakončili svá studia, čtyři z nich s vyznamenáním. Gratulujeme! … Více informací.

Převzetí maturitních vysvědčení

Úspěšní maturanti převzali 30. 5. 2023 svá maturitní vysvědčení ve Strašnickém divadle … Více informací.

Valdštejnský palác

Dnešní sídlo senátu, krápníková zeď, bohové a jejich atributy na stropních malbách v Sala Tereně – krásná procházka 1NSA, celá v angličtině … Více informací.

„Máš umělecké střevo?“

… tolik Galerie DOX, společným tématem pro 14. ročník této přehlídky bylo JÍDLO. Na první pohled se může jevit jako zcela všední. Ve skutečnosti jde ale o neustále aktuální téma, které nabízí řadu pohledů a možností, jak k němu přistoupit … Více informací.

Karolinum – nejstarší univerzitní kolej

Bude motivací pro naše žáky ke studiu na některé z fakult Univerzity Karlovy? V pátek 14. 4. 2023 jsme se třídou 1 UZD navštívili nejstarší univerzitní kolej Karla IV. Žáci mohli nahlédnou do reprezentativních částí budovy, kde studenti Univerzity Karlovy zakončují převzetím diplomů své vysokoškolské studium. Prohlídka byla doplněna výkladem o době Karla IV. a Jana Husa … Více informací  

Gotika není tak chladná

Gotika není tak chladná, jak se na první pohled zdá. Se studenty 3UZD a 3KDN jsme obohatili hodiny dějin umění o exkurzi do kláštera sv. Anežky v Praze, kde je expozice věnovaná gotice. Společně se studenty jsme zkoumali jednotlivé detaily na obrazech ale i sochách … Více informací.

Návštěva Říma

Užíváme si antické ovzduší věčného města, právě jsme na odborné exkurzi, zdravíme Vás ze slunečného Říma … Více informací.

Rudolfinum je unikátní prostor

Budova byla postavena v roce 1884 architekty Národního divadla Josefem Zítkem a Josefem Schulzem v novorenesančním stylu. Pod jednou střechou se tu odehrávají výstavy současného umění, přednášky a také koncerty. Třída 2NSA umělců navštívila současnou výstavu unikátních děl světových i českých současných umělců, která různými způsoby spojuje téma posunuté reality … Více informací

Exkurze do dýhárny Danzer

Danzer Bohemia v Křivenicích u Mělníka je jediným výrobcem krájené dýhy v ČR, vyrábí i dýhu loupanou. Dne 13.4.2023 se žáci tříd 2KDN, 3KDN a 1NSA se svými učiteli odborných předmětů zúčastnili exkurze do tohoto zajímavého provozu. Žáci si odvezli domů i vzorky pro své vlastní vzorkovnice … Více informací.

Růžencová slavnost v Národní galerii

… autorem obrazu je mistr zaalpské renesance Albrecht Dürer. Obdivovali jsme jej ve Schwarzenberském paláci na Hradčanech. Nachází se zde sbírky renesančního a barokního umění … Více informací.

I druhý lyžařský výcvik se moc povedl – Ramzová 2023

Pro letošní velký zájem o zimní sport se letos pro naše žáky konaly dva lyžařské kurzy. Ten druhý byl v Ramzové v Jeseníkách. Sníh na sjezdovkách na nás počkal a s naším odjezdem areál ukončil letošní zimní sezónu … Více informací

Lyžařský výcvik

Po mnoha letech jsme vyměnili Jeseníky za Krkonoše a zažili jsme lyžák plný sněhu v Peci pod Sněžkou … Více informací.

Bleskovka

V pátek 29. 9. má střední škola i vyšší odborná škola ředitelské volno.

Zřizovatel školy

PRAHA

Naši partneři

IVP
Ja Czech
Ja Czech
DAYWORK
LESY PRAHA
KIELCE