Home » Znovu na projektu SKANZEN

Rychlé odkazy

Galerie PLOT

Výtvarné práce žáků a studentů
Výtvarné práce žáků a studentů

Galerie Zlaté ruce

Řemeslné práce žáků a studentů

Znovu na projektu SKANZEN

Ve dnech 11. – 13.10. proběhla oprava starožitného nábytku, a to opět na zámku v Radimi. Zúčastnili se žáci třídy 4UZD S. Fuka, T. Krutský, M. Peleška, R. Peťovský, F. Regazzo a třídy 1NSA M. Hruška, P. Hudeček, E. Chymka, L. Švarc, I. Toumpaniaris, J. Vinduška.

Pod vedením M. Valachoviče, za pomoci PhDr. T. Zouzala žáci opravili větší množství poškozeného nábytku. Předmětem opravy byly jednak židle a lavice z různých období, poškozené desky stolů, byly doplněny chybějící části nábytku, od běžného lepení, až po doplňování chybějících řezeb.

Majitel zámku p. B. Opatrný nám na závěr udělal komentovanou prohlídku zámku.

Dopravu letos značně zkomplikovalo vykolejení vlaku v Poříčanech, takže jsme trasu Pečky-Radim 2x absolvovali pěšky, ale praxe v praxi byla pro žáky přínosem a zajímavou zkušeností, navíc po nich trvale zůstává v expozici opravený nábytek, který je vystavený pro další návštěvníky zámku.

Zpestřením byl i neplánovaný oběd přímo v expozici, ve zbrojnici, protože na zámku probíhala svatba a truhláři v montérkách by rušili svatební atmosféru. I když bylo uvnitř chladněji, než na nádvoří, bylo to zajímavé.

Řezby na renesančním nábytku, který byl majitelem postupně dovezen z Francie, Itálie, Španělska,…, by byly výbornou inspirací pro naše řezbáře.

Akci zorganizovala I. Horová

Zřizovatel školy

PRAHA

Naši partneři

IVP
Ja Czech
Ja Czech
DAYWORK
LESY PRAHA
KIELCE